fulsaasfan
Well-Known Member
55 kg/121 lbs.
1. Danny Felix, Morgantown, W.Va. (Sunkist Kids)
2. Nick Simmons, Corvallis, Ore. (Sunkist Kids)
3. Sam Hazewinkel, Norman, Okla. (Sunkist Kids)
4. Obe Blanc, Naples, Fla (Gator WC)
5. Ben Ashmore, Tempe, Ariz. (Sunkist Kids)
6. Michael Martinez, Pagosa Springs, Colo. (Gator WC)
7. Logan Stieber, Monroeville, Ohio (New York AC)
8. Paul Donahoe, Iowa City, Iowa (Hawkeye WC)
9. Andrew Long, Creston, Iowa (Sunkist Kids)
10. Mark McKnight, Evanston, Ill. (Wildcat WC)
60 kg/132 lbs.
1. Shawn Bunch, Columbus, Ohio (Gator WC)
2. Mike Zadick, Solon, Iowa (Gator WC)
3. Nate Gallick, Ames, Iowa (Sunkist Kids)
4. Coleman Scott, Stillwater, Okla. (Gator WC)
5. Reece Humphrey, Indianapolis, Ind. (New York AC)
6. Matt Valenti, New York, N.Y. (Lehigh Valley Athletic Club)
7. Drew Headlee, Morgantown, W.Va. (Sunkist Kids)
8. Derek Moore, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army)
9. Jordan Oliver, Easton, Pa. (Gator WC)
10. Franklin Gomez, Brandon, Fla. (Michigan WC)
66 kg/145.5 lbs.
1. Trent Paulson, Ames, Iowa (Sunkist Kids)
2. Jared Frayer, Madison, Wis. (Gator WC)
3. Darrion Caldwell, Rahway, N.J. (Sunkist Kids)
4. Josh Churella, Ann Arbor, Mich. (New York AC)
5. Doug Schwab, Iowa City, Iowa (Gator WC)
6. Brent Metcalf, Davison, Mich. (Gator WC)
7. Brian Stith, Tempe, Ariz. (Sunkist Kids)
8. Corey Jantzen, Shoreham, N.Y. (Lehigh Valley AC)
9. Teyon Ware, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
10. Todd Meneely, Omaha, Neb. (Maverick WC)
74 kg/163 lbs.
1. Dustin Schlatter, Massillon, Ohio (Minnesota Storm)
2. Travis Paulson, Ames, Iowa (Sunkist Kids)
3. Ben Askren, Tempe, Ariz. (Sunkist Kids)
4. Mike Poeta, Naperville, Ill. (Lehigh Valley AC)
5. Jon Reader, Davison, Mich. (Sunkist Kids)
6. Andrew Howe, Cedar Lake, Ind. (New York AC)
7. Mack Lewnes, Annapolis, Md.
8. Ethan Headlee, Pittsburgh, Pa. (Pittsburgh WC)
9. Lloyd Rogers, Iowa City, Iowa (Hawkeye WC)
10. Matt Pell, Charlottesville, Va. (Cavalier WC)
84 kg/185 lbs.
1. Jake Herbert, Wexford, Pa. (New York AC)
2. Bryce Hasseman, Iowa City, Iowa (New York AC)
3. Carl Fronhofer, Hoboken, N.J. (Sunkist Lions)
4. Chris Pendleton, Stillwater, Okla. (Gator WC)
5. Tom Meester, Sioux Falls, S.D. (Sunkist Kids)
6. Eric Luedke, Iowa City, Iowa (Gator WC)
7. Raymond Jordan, Tempe, Ariz. (Sunkist Kids)
8. Keith Gavin, Pittsburgh, Pa. (New York AC)
9. David Bertolino, Norman, Okla. (Underdog WC)
10. Tyrel Todd, Bozeman, Mont. (New York AC)
96 kg/211.5 lbs.
1. Jake Varner, Bakersfield, Calif. (Sunkist Kids)
2. Andy Hrovat, Ann Arbor, Mich. (New York AC)
3. J.D. Bergman, Columbus, Ohio (New York AC)
4. Kyle Cerminara, Edinboro, Pa. (New York AC)
5. Mike Tamillow, Colorado Springs, Colo. (New York AC)
6. Brandon Halsey, Vista, Calif. (No Mercy)
7. Pat Cummins, Blacksburg, Va. (Lehigh Valley AC)
8. Wynn Michalak, Mount Pleasant, Mich. (Gator WC)
9. Sean Stender, Cedar Falls, Iowa (Sunkist Kids)
10. Brent Jones, Burke, Va. (Cavalier WC)
120 kg/264.5 lbs.
1. Tervel Dlagnev, Cedar Falls, Iowa (Sunkist Kids)
2. Steve Mocco, Coralville, Iowa (New York AC)
3. Dominique Bradley, Blue Springs, Mo. (Sunkist Kids)
4. Les Sigman, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
5. Aaron Anspach, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
6. Blake Gillis, Spencer, Iowa
7. Scott Steele, Baltimore, Md. (Navy Mat Club)
8. Ryan Tomei, Irwin, Pa. (Pittsburgh WC)
9. Zach Rey, Hopatcong, N.J. (Lehigh Valley AC)
10. David Zabriskie, Branchville, N.J. (Sunkist Kids)
1. Danny Felix, Morgantown, W.Va. (Sunkist Kids)
2. Nick Simmons, Corvallis, Ore. (Sunkist Kids)
3. Sam Hazewinkel, Norman, Okla. (Sunkist Kids)
4. Obe Blanc, Naples, Fla (Gator WC)
5. Ben Ashmore, Tempe, Ariz. (Sunkist Kids)
6. Michael Martinez, Pagosa Springs, Colo. (Gator WC)
7. Logan Stieber, Monroeville, Ohio (New York AC)
8. Paul Donahoe, Iowa City, Iowa (Hawkeye WC)
9. Andrew Long, Creston, Iowa (Sunkist Kids)
10. Mark McKnight, Evanston, Ill. (Wildcat WC)
60 kg/132 lbs.
1. Shawn Bunch, Columbus, Ohio (Gator WC)
2. Mike Zadick, Solon, Iowa (Gator WC)
3. Nate Gallick, Ames, Iowa (Sunkist Kids)
4. Coleman Scott, Stillwater, Okla. (Gator WC)
5. Reece Humphrey, Indianapolis, Ind. (New York AC)
6. Matt Valenti, New York, N.Y. (Lehigh Valley Athletic Club)
7. Drew Headlee, Morgantown, W.Va. (Sunkist Kids)
8. Derek Moore, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army)
9. Jordan Oliver, Easton, Pa. (Gator WC)
10. Franklin Gomez, Brandon, Fla. (Michigan WC)
66 kg/145.5 lbs.
1. Trent Paulson, Ames, Iowa (Sunkist Kids)
2. Jared Frayer, Madison, Wis. (Gator WC)
3. Darrion Caldwell, Rahway, N.J. (Sunkist Kids)
4. Josh Churella, Ann Arbor, Mich. (New York AC)
5. Doug Schwab, Iowa City, Iowa (Gator WC)
6. Brent Metcalf, Davison, Mich. (Gator WC)
7. Brian Stith, Tempe, Ariz. (Sunkist Kids)
8. Corey Jantzen, Shoreham, N.Y. (Lehigh Valley AC)
9. Teyon Ware, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
10. Todd Meneely, Omaha, Neb. (Maverick WC)
74 kg/163 lbs.
1. Dustin Schlatter, Massillon, Ohio (Minnesota Storm)
2. Travis Paulson, Ames, Iowa (Sunkist Kids)
3. Ben Askren, Tempe, Ariz. (Sunkist Kids)
4. Mike Poeta, Naperville, Ill. (Lehigh Valley AC)
5. Jon Reader, Davison, Mich. (Sunkist Kids)
6. Andrew Howe, Cedar Lake, Ind. (New York AC)
7. Mack Lewnes, Annapolis, Md.
8. Ethan Headlee, Pittsburgh, Pa. (Pittsburgh WC)
9. Lloyd Rogers, Iowa City, Iowa (Hawkeye WC)
10. Matt Pell, Charlottesville, Va. (Cavalier WC)
84 kg/185 lbs.
1. Jake Herbert, Wexford, Pa. (New York AC)
2. Bryce Hasseman, Iowa City, Iowa (New York AC)
3. Carl Fronhofer, Hoboken, N.J. (Sunkist Lions)
4. Chris Pendleton, Stillwater, Okla. (Gator WC)
5. Tom Meester, Sioux Falls, S.D. (Sunkist Kids)
6. Eric Luedke, Iowa City, Iowa (Gator WC)
7. Raymond Jordan, Tempe, Ariz. (Sunkist Kids)
8. Keith Gavin, Pittsburgh, Pa. (New York AC)
9. David Bertolino, Norman, Okla. (Underdog WC)
10. Tyrel Todd, Bozeman, Mont. (New York AC)
96 kg/211.5 lbs.
1. Jake Varner, Bakersfield, Calif. (Sunkist Kids)
2. Andy Hrovat, Ann Arbor, Mich. (New York AC)
3. J.D. Bergman, Columbus, Ohio (New York AC)
4. Kyle Cerminara, Edinboro, Pa. (New York AC)
5. Mike Tamillow, Colorado Springs, Colo. (New York AC)
6. Brandon Halsey, Vista, Calif. (No Mercy)
7. Pat Cummins, Blacksburg, Va. (Lehigh Valley AC)
8. Wynn Michalak, Mount Pleasant, Mich. (Gator WC)
9. Sean Stender, Cedar Falls, Iowa (Sunkist Kids)
10. Brent Jones, Burke, Va. (Cavalier WC)
120 kg/264.5 lbs.
1. Tervel Dlagnev, Cedar Falls, Iowa (Sunkist Kids)
2. Steve Mocco, Coralville, Iowa (New York AC)
3. Dominique Bradley, Blue Springs, Mo. (Sunkist Kids)
4. Les Sigman, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
5. Aaron Anspach, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
6. Blake Gillis, Spencer, Iowa
7. Scott Steele, Baltimore, Md. (Navy Mat Club)
8. Ryan Tomei, Irwin, Pa. (Pittsburgh WC)
9. Zach Rey, Hopatcong, N.J. (Lehigh Valley AC)
10. David Zabriskie, Branchville, N.J. (Sunkist Kids)